AHM250PS24 Adaptor, AC-DC, Medical, 24V, 10.41A XP Power
XP POWERSKU: AHM250PS24 Order code: 1821451
Price:
Tax included Shipping calculated at checkout
Stock:
In stock (314 units), ready to be shipped
Documenten en downloads
Description
XP POWER - AHM250PS24 - AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 250 W, 24 V, 10.41 A
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 250W
  • Output Voltage - Output 1: 24V
  • Output Current - Output 1: 10.41A
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Connector: 6 Way DIN45322
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Product Range: AHM Series
  • Plug Type: Mains Plug Sold Separately
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Applications: Medical
  • Approvals / Standards: CSA 22.2 No. 60601, EN 55011, EN 60601, ES 60601
  • External Depth: 88.5mm
  • External Length / Height: 37mm
  • External Width: 218mm
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 80V
  • Lead Length: 900mm
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Current Max: 10.41A
  • Power Rating: 250W