ECS65US12 Power Supply, AC-DC, Medical, 12V, 5.4A XP Power
XP POWERSKU: ECS65US12 Order code: 1821421
Price:
Tax included Shipping calculated at checkout
Stock:
Sold out
Documenten en downloads
Description
XP POWER - ECS65US12 - AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Output, 65 W, 80V AC to 264V AC
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Power Rating (Covection Cooling): 65W
  • Power Rating (Forced Cooling): -
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Voltage - Output 1: 12V
  • Output Current - Output 1: 5.4A
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Current, Output 4: -
  • Product Range: ECS65 Series
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Approvals / Standards: CSA 22.2 No. 60601, EN 60601, IEC 60601, UL 60601
  • Height: 31.8mm
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 80V
  • Length: 101.6mm
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Current Max: 5.4A
  • Output Power Max: 65W
  • Power Rating: 65W
  • Power Supply Type: Open Frame
  • Width: 50.8mm