HU 2450N-1-LF HOLDER, BATTERY, TROUGH HOLE RENATA
RENATASKU: HU 2450N-1-LF Order code: 1216358
Price:
Tax included Shipping calculated at checkout
Stock:
In stock (1302 units), ready to be shipped
Documenten en downloads
Description
RENATA - HU 2450N-1-LF - Battery Holder, 2450 x 1, Through Hole
  • Battery Sizes Accepted: 2450
  • No. of Batteries: 1
  • Battery Holder Mount: Through Hole
  • Product Range: -
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
  • Accessory Type: Battery Holder
  • Battery Size Code: 2450
  • Battery Terminals: PCB Pins
  • Cell Diameter Max: 31.5mm
  • External Depth: 24.5mm
  • External Length / Height: 16.1mm
  • External Width: 33mm
  • For Use With: CR2450N Batteries
  • Height: 16.1mm
  • No. of Cells: 1
  • Panel Thickness: 7.3mm