ECL10US24-E PSU, 10w, 24V, ENCAPS, Pcb Mount XP Power
XP POWERSKU:ECL10US24-E Bestelcode:1435362
Prijs:
Incl. BTW Verzendkosten berekening in de checkout
Voorraad:
Uitverkocht
Documenten en downloads
Omschrijving
XP POWER - ECL10US24-E - AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 10 W, 24 V, 420 mA
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 10W
  • Output Voltage - Output 1: 24V
  • Output Current - Output 1: 420mA
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Width: 27.2mm
  • Height: 23mm
  • Depth: 52.4mm
  • Product Range: ECL Series
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Approval Bodies: CSA, cUL, EN, UL
  • Efficiency: 82%
  • External Depth: 23mm
  • External Length / Height: 52.41mm
  • External Width: 27.2mm
  • Frequency Max: 63Hz
  • Frequency Min: 47Hz
  • Input Current: 0.2A
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 85V
  • Input Voltage DC Max: 370VDC
  • Input Voltage DC Min: 120VDC
  • Inrush Current: 20A
  • Length: 23mm
  • Line Regulation: 0.5%
  • Load Regulation: 1%
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Operating Temperature Max: 70°C
  • Operating Temperature Min: -20°C
  • Output Current Max: 420mA
  • Output Power: 10W
  • Output Ripple Voltage pk-pk: 200mV
  • Peak Output Current: 0.55A