H3DK-S1 AC/DC24-240 Timer, Ltd Multifunction, 24-240AC/DC Omron
OMRONSKU:H3DK-S1 AC/DC24-240 Bestelcode:1870032
Prijs:
Incl. BTW Verzendkosten berekening in de checkout
Voorraad:
Op voorraad (411 units)
Documenten en downloads
Omschrijving
OMRON - H3DK-S1 AC/DC24-240 - Analogue Timer, Multifunction, 0.1 s, 1200 h, 8 Ranges, Solid State
  • Product Range: -
  • Timer Functions: Multifunction
  • Time Min: 0.1s
  • Time Max: 1200h
  • No. of Timing Ranges: 8Ranges
  • Timer Output: Solid State
  • Supply Voltage Max: 240V
  • Current Rating Nom: 5A
  • Connection / Termination: Screw Terminals
  • Adjustment Type: Screwdriver Slot
  • Contact Configuration: SPDT
  • Contact Current AC Max: 5A
  • Contact Current DC Max: 5A
  • Contact Voltage AC Max: 250V
  • Contact Voltage DC Max: 30V
  • Delay Time Range: 0.1s to 1200h
  • External Depth: 100.2mm
  • External Length / Height: 79mm
  • External Width: 22.5mm
  • Operating Temperature Max: 55°C
  • Operating Temperature Min: -20°C
  • Relay Mounting: DIN Rail
  • Supply Voltage Min: 24V
  • Supply Voltage Range: 24V AC to 240V AC, 24V DC to 240V DC