H3YN-2-200/230AC TIMER, MULTIFUNCTION, DPDT OMRON
OMRONSKU:H3YN-2-200/230AC Bestelcode:986835
Prijs:
Incl. BTW Verzendkosten berekening in de checkout
Voorraad:
Nog maar 4 producten leverbaar
Documenten en downloads
Omschrijving
  • Product Range: H3YN Series
  • Timer Functions: Multifunction
  • No. of Timing Ranges: 4Ranges
  • Time Min: 0.1s
  • Time Max: 10min
  • Timer Output: Solid State
  • Supply Voltage Max: 230VAC
  • Current Rating Nom: 5A
  • Connection / Termination: Plug-In
  • Panel Cutout Height: 25.8mm
  • Panel Cutout Width: 21.4mm
  • Adjustment Type: Rotary
  • Coil Voltage VAC Nom: 230V
  • Contact Configuration: DPDT
  • Contact Current AC Max: 5A
  • Contact Voltage AC Max: 250V
  • Delay Time Range: 0.1s to 10min
  • External Depth: 28mm
  • External Length / Height: 56.6mm
  • External Width: 21.5mm
  • Height: 56.6mm
  • No. of Pins: 8Pins
  • Nom Input Voltage: 230VAC
  • Operating Time Range: 0.1-1s, 1-10s, 0.1m-1m, 1-10m
  • Relay Mounting: Quick Connect
  • Supply Voltage V AC: 230VAC